Siğil Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Siğil virüsle bulaşan enfeksiyonların cildimizin üst tabakasına yerleşmesin sonucu ortaya çıkmaktadır. Cilde bir zararı yoktur. Genel olarak el, parmak,tırnak kenarlarında, ayağın alt kısmında, boyun, diz,  göz kapaklarında, genital bölgelerde oluşmaktadır. Siğil bulaşıcı bir cilt sorunudur. Tokalaşma, başkalarının eşyalarını kullanma yoluyla bulaşabilir. Siğili çoğalmadan tedavi etmek daha kolaydır. Bu nedenle evde siğil tedavi nasıl yapılır sizlere bu yazımda açıklayacağım.

Siğil Tedavisi için bitkisel yöntemler

Evde Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Limon Kabuğu

Limonun kabuğunu siğillerin üzerine koyacak kadar küçük küçük kesin, üzerine yara bandı yapıştırın. Siğiller geçene kadar hergün bu uygulamayı yapın. Limon kabuklarını günlük olarak değiştirin.

Karbonat

1 yemek kaşığı karbonatı 1 çay bardağı su da çözülmesini sağlayın. Ardından siğil olan bölgeyi bu su ile yıkayın. Her gün düzenli olarak bu uygulamayı yapın.

Hint Yağı

Hint yağını pamuğun ucuna sürün ve siğil olan bölgeleri bu Hint yağlı pamuk ile silin. Bu uygulamayı günlük iki kez yapmalısınız. Asit içeren bir yağ olduğu için siğilin yok olmasını sağlayacaktır.

Havuç

Havuçla siğil tedavisi

Havuçları robottan geçirin. İçerisine Hindistan cevizi yağı da ekleyin. Krem kıvamına gelen bu karışımı siğil oluşan bölgelere sürün. 45 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışımı 1 ay boyunca her gün düzenli olarak deneyin.

 Muz Kabuğu

Muz kabuklarını siğillerin boyutuna göre küçük küçük parçalara ayırın. Kabukların aşağı kısmını siğillere gelecek şekilde siğillerin üzerine koyun. Bir bant yardımı ile bantlayın. Günde iki kez siğil geçene kadar bu işlem tekrar edilmeli.

Aloe Vera

Aloe vera jelini çıkarın ve siğillerin üzerine koyarak sargı bezi ile üzerini kapatın. Siğiller kaybolana kadar bu işlemi her gün yapın. Siğiller ve diğer cilt sorunları için etkili bir çözüm yöntemidir.

Bitkisel Yağlar

Çay ağacı ile siğil tedavisi

Çay ağacı yağı, keten yağı ve karanfil yağını karıştırarak siğillerin üzerine uygulayın.  Siğiller kaybolana kadar her gün deneyin.

Ananas

siğiller için ananas tedavisi

Siğillere günlük iki kez direkt olarak ananas uygularsanız içinde bulunan doğal asitler sayesinde siğiller kaybolacaktır.

Yeşil Çay

Yeşil çay özü ile Hindistan cevizi yağından birer damla alarak siğillerin üzerine sürün. Bu karışımı her gün yapın. Siğillerin kısa zaman içerisinde kaybolduğunuzu göreceksiniz.

Son Sözler

Siğillerden kurtulmak için yayılmadan önce tedaviye başlamak gerekir. Eğer yayılmaya başlarsa mutlaka uzman doktor yardımı olmadan tedavi etmeye çalışmayın. Siğilleri doğal yollarla tedavi edebilmek için sizlerde tecrübe bilgilerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. Yeni yazılarımı facebook ve pinterest sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

  1. Nurhan dedi ki:

    Harkkulade sayfanızı çok beyendim

  2. Yine çok güzel doğal yöntemler ?