Koronaya Karşı Bağışıklık Güçlendirici Mucize Çözüm

bağışıklık güçlendirici

Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra bağışıklık güçlendirici doğal tarifimle geldim. Biliyorsunuz günümüzün en önemli sorunu korona virüs salgını, ne kadar korunmaya çalışsak da hepimizin kaçınılmaz sonu gibi. En iyi korunma yolu ise bağışıklık güçlendirici besinler tüketerek bağışıklığımızı yüksek tutmak.

Korona virüs başta olmak üzere enfeksiyonların arttığı son günlerde bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemi bir kez daha herkes için önem kazandı. Peki bağışıklık sistemini nasıl güçlendirmeliyiz? Hangi vitaminleri almalıyız? Herkesin dilinde bu tarz sorular.

Biliyorsunuz yaşlılarda ve çocuklarda bağışıklık maalesef çok düşük. Bu nedenle yaşlılar zor atlatabiliyor çocuklarda taşıyıcı görevi görüyor, bir çoğu ağır geçirebiliyor. Yaşlılar, çocuklar dedim ama sağlıklı beslenmeyen bir çok kişinin bağışıklığı zayıf kalabiliyor. O yüzden önceliğiniz sağlıklı beslenmek olmalı.

Size vereceğim koronaya karşı bağışıklık güçlendirici tarif hastalıklara karşı savaşmanızda oldukça etkilidir. O zaman sözü daha fazla uzatmadan gelelim bağışıklık güçlendirici tarifimi anlatmaya.

Bağışıklık Güçlendirici Doğal Tarif

Malzemeler

1 çay kaşığı tarçın

bağışıklık güçlendirici tarçın


1 çay kaşığı zerdeçal

bal

1 çay kaşığı bal

karabiber


Yarım çay kaşığı karabiber

zencefil


1 çay kaşığı zencefil

su

1 su bardağı ılık su

zeytinyağı


1 çay kaşığı zeytin yağı

limon


3 çay kaşığı limon

Hazırlanışı
Balı ve diğer malzemeleri iyice karıştıralım. ( Macun kıvamına gelene kadar) Sonra ılık suyu ekleyerek iyice karıştıralım.
5 dakika demlenmeye bırakalım.
Sonrasında sürekli karıştırarak içelim. Günde 3 kez içebilirsiniz.

Bağışıklık sistemi insan vücudunu hastalıklara karşı koruyan güçlü bir savunma sistemidir. Özellikle mevsim geçişlerinde görülen grip, boğaz ağrısı, baş ağrısı, yüksek ateş, soğuk algınlığı gibi birçok hastalıkla savaşabilmenin yolu da ancak güçlü bir savunma sistemine sahip olmakla mümkün olabilir. Güzel haber şu ki doğa bize bağışıklık güçlendirmek üzerinde etkili olabilen birçok seçenekler sunmaktadır. Doğanın bize sunduğu bu güzel nimetlerden bir araya getirdiğim bağışıklık güçlendirici tarifimi biz çok severek içiyoruz. İçindeki tarçın olduğu için harika bir kokusu var. Deneyeceklere şifa olsun.

Umarım sizde tarifimi dener ve faydasını görürsünüz. Yazımı faydalı bulursanız arkadaşlarınızla paylaşıp onlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Tarifle ilgili bir sorunuz olursa yorum bölümünden iletebilirsiniz.
Sağlıklı günler diliyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. İlknur dedi ki:

    Günümüz şartları göz önüne alındığında çok faydalı bir bilgi olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler emeğiniz için.