Sivilce Nasıl Geçer?

Ergenlikle birlikte başlayan ve maalesef ki kabusumuz haline gelen sivilcelerimiz nasıl geçer, sivilcelerimizin tekrar çıkmasını nasıl engelleyebiliriz hadi gelin birlikte bakalım.

Sivilcelerimiz her ne kadar küçük bir kusur olarak görünse de biliyoruz ki sosyal hayatımızı da oldukça etkiliyor. Yüzümüzde çıkan bir sivilce bile o günümüzü mahvetmeye yetebiliyor bazen. Bence hemen hemen hepimiz bir sivilce yüzünden birçok buluşmamızı iptal etmişizdir. Ya da o sivilceyi yok etmek için kapatıcı üstüne kapatıcı sürüp daha çok mahvetmeyi de tercih etmiş olabiliriz.

O zaman dikkat bir iki sırrımı sizinle paylaşacağım ve artık makyajsız bile mükemmel bir cilde sahip olacaksınız, hazırsak başlayalım;

Öncelikle elimizi yüzümüze çok sürmemeye dikkat ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki gün içinde birçok yere dokunup ellerimizle bakteri taşıma ihtimalimiz oldukça mümkün. Aynı şekilde çıkan sivilceyle kesinlikle oynamıyoruz, bir sivilceyi ertesi gün on sivilceye dönüştürmek istemeyiz değil mi ?

Evet dediğinizi duyar gibiyim, öyleyse ilk olarak yüzümüzü saf temiz suyla yıkayıp temizleyelim. Sonrasında 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı limonu  iyice karıştırıp gece yatmadan önce sivilcemizin üzerine sürüp gece o şekilde uyuyalım. Bu işlemi 3 gün boyunca aynı şekilde tekrarladıktan sonra göreceksiniz ki sivilceniz kuruyup kendiliğinden yok olacak.

Dipnot olarak söylemek istediğim bir konu ise limonu sade olarak yüzünüze asla sürmemeniz! Bir çoğumuz bu hataya düşüp  limonu yüzümüze boca ediyoruz sakın!

Limonda asit etkisi olduğu için sade kullanmak oldukça sakıncalı. Bunun yanında yoğurdun yatıştırıcı etkisini göz önünde bulundurarak sağlıklı bir hale getirebilir. Cildimize gönül rahatlığıyla uygulayabiliriz. Bunun yanı sıra yağlı bir cilde sahipseniz sürekli kullanabileceğiniz ve memnun kalacağınız bir sabun önerimde var. Düzenli kullanımda çiçek gibi bir cilde sahip olacağınıza çok eminim.

Otacı Kükürtlü Sabun;

Faydaları: Çam katranı ve kükürt içeren formülü sayesinde cildin ve yağ dengesini sağlamaya ve sivilceleri önlemeye yardımcı olur.

Sabunu Watsons ve Gratis gibi kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Fiyat açısından sizi zorlamayacak, kullanım açısından da oldukça bereketli sabah akşam düzenli kullanımda 2 ay sizi idare eder. Bildiğiniz bütün yöntemleri ve o pahalı ürünleri bir kenara bırakın ve bu sabuna bir şans verin. Bana güvenin mis gibi bir cilde sahip olacaksınız. Tabi cilt tipinize gör değişkenlik gösterebilir özellikle yağlı cilt tipiniz varsa etkisini gözle görülür bir şekilde göreceksiniz.

Bütün bunların yanında tabi ki de yapmamız gereken bol bol su tüketmek. Unutmayın ki siz çok önemlisiniz. Cildiniz çok önemli daha özgüvenli bir hayat için hadi şimdi yerinizden kalkın ,yüzünüzü yıkayın ve bir bardak su için. Küçük bir şey yapıyormuş gibi görünseniz de sizin güzelliğiniz için oldukça büyük bir adım emin olun ve tabi ki her zaman kendinizle barışık olun ve kendinizi çok sevin. 🙂

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...