Doğal Yolla Saç Uzatmak İçin Doğal Maske Tarifi

Kadınların canı sıkılınca soluğu kuaförde aldığı doğrudur. Saçlarını kestirirler, bakımlar yaptırırlar… Çünkü bir şekilde o can sıkıntısını atmaları gerekiyor. Ancak kuaförde çalışan kişiler de bu durumu fırsat bilir. Bizim bir karış diye gösterdiğimiz saç kesme işlemini onlar iki karış keserek uygularlar. Bu kez can sıkıntısı daha da artar. Ben de bu sorunu yaşayanlardan olduğumdan saç uzatmak için saçlarıma doğal saç uzatma maskeleri uyguladım. Ancak hepsinde başarılı olduğum söylenemez.

Başarılı olduklarımı sizlerle paylaşacağım. Bu maskemi saç çıkmasını istediğiniz yerlere de sürebilirsiniz. Erkekler için de ideal bir tariftir. Hadi başlayalım o halde..

Malzemelere geçmeden önce içeriklerinin saçlara ne gibi faydası var onlardan bahsetmek istiyorum. Faydalarını görürseniz bundan sonra hiç bir zaman boş yere para harcamazsınız ve saçlarınız da yıpranmaz. Marketlerde, kozmetikçilerde öyle ürünler var ki 1 günde saç uzatan  saç kremleri, şampuanları… Yani böyle saçma sapan ürünlere para vererek hem paranızı boşa harcamış oluyorsunuz hem de saçlarınız boş yere yıpranıyor bir ton kimyasala maruz kalıyor.

Gelelim doğal saç uzatmak için yapılan maskenin faydalarına.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı ile saç derisine yapılan masaj kan dolaşımını artırırak saç derisinin nefes almasını sağlar ve böylece hızlı uzamasına yardımcı olur.
Yumurta akı: Protein bakımından oldukça zengin olan yumurta akı ile saçlarınızı güçlendirebilir ve parlaklık kazandırabilirsiniz.
Sarımsak: Sarımsak saça çok faydalı bir bitkidir faydası ise ölmemiş olan saç köklerinin yeniden canlanıp saç çıkarmasını kolaylaştırmaktadır.
Zeytin yağı: Kimyasallarla dolu olan saç bakım ürünleri uzun vadede saçınıza zarar verebilir. Doğal ve iyi kalitede zeytinyağı kullanımı ise saçınıza kaybettiği sağlıklı görünümü geri kazandırabilir.
Genel olarak baktığımız zaman faydaları o kadar fazla ki doğal maske tarifinin. Umarım sizler de memnun kalırsınız.

 Malzemeler

 • Hindistan cevizi yağı
 • 1 adet yumurta akı
 • 3 diş sarımsak
 • Zeytin yağı

Hazırlanışı

 • Bütün malzemeleri karıştırın. Saçlarınıza dipten uca doğru masaj yaparak sürün. Sonra poşet gibi bir şey takın 2 saat boyunca saçınızda dursun maske. Bu tarifi 15 günde bir yapabilirsiniz. 1 ay içinde gözle görülür bir uzama olacaktır..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

 1. 18 Temmuz 2017

  […] hem nemlendirmek için, hem de sağlıklı bir şekilde uzaması için yapmanız gerekenleri “Doğal Yollar İle Saç Uzatma” başlıklı yazımı okuyarak […]

 2. 15 Ağustos 2017

  […] Hafta saç uzatma kürü nasıl hazırlanıyor? Asma suyunun saça faydaları nelerdir? Bu soruları sorduğunuzu […]