Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Elektriklenen, kabaran saçlar ile bir çok kadının başı dertte. Saçlar belli bir zaman sonra nemini kaybeder bu da saçın ışıltısını kaybetmesine ve yıpranmasına neden olur. Saç da nem kalmadığı için şekil vermek için ne kadar uğraşsanız da istediğiniz sonucu alamazsınız.

Kabaran saçlarınız için uygulayacağınız bir kaç pratik yöntemle ışıl ışıl, harika bir saçlara sahip olabilirsiniz.

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Saçları Sıcak Su İle Yıkamamak

Sıcak su saçların derisini kurutarak saç da kepek oluşmasına neden olur. Saçlar kurursa nem oranı azalır nu nedenle kabarmasına neden olur. Çok soğuk ya da çok sıcak yerine ılık su ile yıkanmalıdır. Saçlarınızın daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlar.

Elma Sirkesi

Elma sirkesini saç yıkama işlemini gerçekleştirdikten sonra su ile seyrelttiğiniz elma sirkesini saçınıza uyguladıktan 10 dakika sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Elma sirkesi saçınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak en önemlisi saçınızın kabarmasını önleyerek kolay şekil almasını sağlayacaktır.

Saçları Fön Makinası Kullanmadan Kurutmak

Saçınızı eğer fön makinesi kullanarak kurutuyorsanız bu yaptığınız en büyük yanlış. Kabaran saçlar için en çok tavsiye edilen kurutma yöntemi doğal olarak kendiliğinden kuruyan saçlardır. Uzmanlara göre güneşte kuruyan saçlar daha parlak ve canlı görünmektedir.

Saçları Çok Fazla Yıkamamak

Saçın en çok ihtiyacı olan şey nemdir. Çok fazla yıkamak saçın kurumasına neden olur. Haftada 2 kez yıkamak kabaran saçlar için en iyisidir.

Saç Bakımını İhmal Etmemek

Saçlarınızı ayda bir kez gerçek zeytin yağı ile masaj yapın. Saçınızı besleyerek saç derinizi nemlendirir. Kabaran saçlar için zeytin yağı çok faydalıdır.

Yatarken Saçınızı Toplamak

Saçları toplayarak yatmak saçlarınızın daha sakin görünmesini sağlar.

Bitkisel Yağlardan Faydalanmak

Hint yağı, jojoba yağı ve zeytin yağı saç için en çok tercih edilen bitkisel yağlardır.

Saçları Doğru Kestirmek

Saçlarınızın kırıklarını 3 ayda bir kestirmelisiniz. Eğer saçınız çok fazlaysa katlı kestirebilirsiniz. Saçınızı kestirmeye karar vermeden önce kuaföre kabaran saçlarınız olduğunu söylemelisiniz

Yazımı beğendiyseniz ve faydalı bulduysanız arkadaşlarınızla da paylaşıp onlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Sizin de denediğiniz yöntemler varsa bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Sevgiyle kalın…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...