Göğüs Dikleştirme, Sarkan Göğüslere Doğal Çözümler

Her bayanın doğumdan sonra emzirme döneminde göğüsleri sarkmaktadır. Ancak toplumumuzda ne yazık ki göğüs dikleştirme ifadesini dile getirmek bile yanlışmış ya da utanılması gereken bir durummuş gibi ifade ediliyor. Bence utanılması gereken bir durum kesinlikle değildir. Her kadın kendine düşen görevi yani annelik görevini yerine getirmektedir. Sırf bu yüzden emzirmeyen anneler tanıyorum. Lütfen anneler ve anne adayları evladınızı, yavrunuzu anne sütünden mahrum etmeyin. Anne sütü kadar değerli bir besin, içecek kesinlikle bulunmuyor. Göğüsler sarkar ama elbet geri eski haline dönebilmesi için uygulayacağınız yöntemler de var. Sadece emzirmeye bağlı sarkmalar meydana gelmez. Hızlı kilo alıp verme, yalnış beslenme şekli, düzensiz yatış pozisyonu gibi nedenlerden dolayı da meydana gelir. Sizlere sadece evinizde bulunan malzemelerle göğüs dikleştirme yöntemlerini anlatacağım. Eğer sizlerde bu konuda başınız dertteyse yazımı okumaya devam edin.

Evinizde Bulunan Malzemelerle Göğüs Dikleştirme, Göğüs Toparlama!

Zeytinyağı Masajı ile Sarkan Göğüslerinizden Kurtulacaksınız!

Zeytinyağı masajı faydaları

Zeytinyağının içerisinde bulunan yüksek miktardaki antioksidan ve yağ asitleri sayesinde göğüs sarkmalarını yüksek miktarda önlemektedir. Mutlaka doğal zeytin yağını tercih etmeniz gerekmektedir. 1 yemek kaşığı zeytin yağını elinize alın göğüslerinize aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. Yaklaşık 10 dakika boyunca çok bastırmadan masaj yapın. Zeytinyağının mucize etkisi sayesinde  cildinizde oluşan sarkmaları bir anda önleyerek daha diri ve genç görünmenizi sağlar. Kan akışını hızlandırmada oldukça etkili olan bu bitkisel yağ masaj yolu ile göğüslerinize nüfus ederek oluşan sarkmaları önler. 1 ay düzenli olarak kullanıldığında istenilen sarkmış göğüslerin yerini dimdik göğüsler alır.

Rezene Tohumunun Göğüs Sarkmalarına İnanılmaz Etkisi!

Rezene Tohumu ile Göğüs sarkmalarına anında çözüm

Rezene tohumu göğüs sarkmaları, göğüs dikleştirmek için kullanılsa da göğüslerin irileşmesinde de etkisi vardır. Çünkü içeriğinde yüksek miktarda östrojen, flavonoidler ismindeki hormonlar bulunur.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı morina karaciğer yağı
 • 1 çorba kaşığı rezene tohum

Hazırlanışı

Morina karaciğer yağını rezene tohumu ile bir tavada ısıtın. Tohumlar kırmızı renk alıncaya kadar karıştırın. Daha sonra altını kapatarak soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra çok hafif şekilde 10 dakika boyunca aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu mucize karışımı her gün yapın. Göğüs sarkmalarınız ortadan kalkana kadar bu karışımı deneyebilirsiniz. 1 ay düzenli olarak yapıldığında sonuç alanlar var. Tabi bu kişiye göre değişmektedir. Her gün 1 fincan rezene çayı içmek de göğüslerinizin sarkmasını önleyebilirsiniz.

Çemen Yağı Masajı ile Göğüs Büyütme!

Çemen yağı ile göğüs büyütme

 

Çemen göğüslerin daha dolgun ve daha iri görünmesine yardımcı olur. İçeriğinde östrojen, progesteron gibi hormonlar barındırır. Doğal çemen yağı ile göğüslerinize aşağıdan yukarıya doğru masaj yapın. Hatta mümkünse parçacıklı olsun aldığınız yağ ya da losyon. Her gün düzenli olarak hafif şekilde masaj yapın. 1 ay düzenli olarak yapılmalıdır.

Göğüs Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

 • Doğum ve sonrası etkenler
 • Yer çekiminin etkisi
 • Bebek emzirme ile oluşan göğüs sarkmaları
 • Sürekli kilo değişimi
 • Yanlış sütyen seçimi
 • Genetik faktörler
 • Yanlış yatış pozisyonu
 • Büyük göğüslere sahip olmak
 • Egzersiz yapmamak gibi nedenler göğüslerin sarkmasına neden olmaktadır.

Sarkan göğüsler kısa zamanda nasıl toparlanır?

Vermiş olduğum tariflerden biri ile başlayarak göğüslerinize uygulayın. Etkili sonuç için düzenli olarak uygulayın. Ayrıca duş alırken göğüslerinize önce sıcak sonra soğuk su uygulayın. Bu uygulama sayesinde göğüs dikleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

 1. 19 Mayıs 2019

  […] düzensizliği, yanlış beslenme bir çok nedenden dolayı düzensiz kilo alımı ile vücutta sarkmalar, yırtılmalar meydana gelebiliyor. Bu da ayna karşısında kendimizi kötü hissetmemize neden […]