Bitkisel Tariflerle Vücut Sıkılaştırma

Biz kadınların en çok kafaya taktığı şey sarkan vücut hatlarıdır sanırım.  Hamilelik, doğum, adet düzensizliği, yanlış beslenme bir çok nedenden dolayı düzensiz kilo alımı ile vücutta sarkmalar, yırtılmalar meydana gelebiliyor. Bu da ayna karşısında kendimizi kötü hissetmemize neden oluyor.  Örneğin hamilelikten sonra lohusalık döneminde anne sütü artsın diye şekerli yiyecekler tüketerek hamilelikte aldığı kiloya kilo katıyor ve sonrasında bu kilolar verilmiyor vücutta sarkma, çatlama ortaya çıkıyor. Halbuki yeterli sıvı alındığında ve düzenli bir beslenme ile anne sütü yeterli seviyeye geliyor. Aşağıda vereceğim bitkisel tariflerle vücut sıkılaştırma yöntemlerini mutlaka düzenli olarak uygulayın. Sağlıklı ve sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat edin.

Vücut Sıkılaştıran Bitkisel Tarifler

vücut sıkılaştırma

1. Tarif

 • 1 çay bardağı kahve telvesi
 • 7 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
 • 4 yemek kaşığı esmer şeker

Uygulama yöntemi ve hazırlanışı

Kahveyi, hindistan cevizi yağını ve esmer şekeri geniş bir cam kaba alın.  Sıcak suyun  içerisinde 5 dakika koyarak ısınmasını bekleyin. Isınan bu karışımı iyice karıştırın. Ağzını sıkıca kapatarak hava almasını önleyin.  Bu karışımı sarkan bacaklarınıza ve baldırlarınıza haftada bir kez uygulayabilirsiniz.  Karışımı uyguladıktan sonra streç filmle sarın ve bir saat kadar bekleyin.  Düzenli olarak uygulandığında  vücut sıkılaştırma da olumlu sonuçlar elde ediliyor.

Rezene tohumu göğüs sıkılaştırma

2. Tarif

Gerekli Malzemeler

 • 3 çorba kaşığı rezene tohumu
 • 1 çay bardağı balık yağı

Hazırlanışı ve Uygulama Yöntemi

Balık yağını küçük bir sos tavasına alın. Ardından rezene tohumlarını atarak ısınmasını bekleyin. Rezene tohumları kızardığında ocağın altını kapatarak yağı süzün. Yağ soğuduktan sonra sarkan göğüslerinize uygulayın 5- 6 dakika boyunca yağı iyice yedirin.  Üzerine kağıt havlu ile kapatarak uzanın. Bir saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Ardından soğuk su ile yıkayın. Düzenli olarak kullandığınız zaman sarkan göğüslerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Rezene tohumları vücut sıkılaştırma da oldukça iyidir. Bu karışımı kollarınıza sürdüğünüzde yine olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

Doğal yöntemlerle vücut sıkılaştırma

3. Tarif

Gerekli Malzemeler

 • Ardıç yağı
 • Biberiye yağı
 • Buğday yağı
 • Yasemin yağı
 • Susam yağı
 • Avokado yağı
 • Yarım fincan saf zeytin yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Zeytin yağının içerisine diğer yağlardan birer yemek kaşığı ekleyerek kapağını kapatıp iyice çalkalayın. Her gün düzenli olarak sarkan bölgelerinize uygulayın. Karışımı sürmeden önce kese yapmakta fayda var çünkü temiz vücut, yağı daha kolay emecek ve kan dolaşımınızı arttıracaktır. Bu karışım vücut sıkılaştırma da oldukça etkilidir. Bu karışımı uyguladıktan sonra streç filmle sarıp yürümek ve spor yapmak da sımsıkı bir cilde sahip olmanıza katkı sağlayacaktır. Bu karışımı uygulayanlar 2 ay içerisinde olumlu sonuç aldığına dair yorumlarda bulunmuşlar. Tabi bu süreçler kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Bitkisel tariflerle vücut sıkılaştırma, yazım umarım sizin için faydalı olmuştur. Tarifler kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu tarifleri uygularken beslenmenize dikkat edin ek olarak mutlaka ama mutlaka egzersiz de yapın. Kısa süre sonra etkisini gözle görülür bir şekilde fark edeceksiniz. Yazımı faydalı bulduysanız sosyal hesaplarınızda paylaşarak arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. yesimlehertelden dedi ki:

  Kahve telvesi yüz bölgesi için de çok etkili 🙂

 2. sibel dedi ki:

  Merhaba editör
  yeni keşif ettim.
  Uygun zamanda bana da beklerim