1 Haftada Saç Uzatma Kürü Nasıl Hazırlanır?

Saçlarda oluşan kırıkları aldırarak daha kısa sürede uzamasını bekleriz. Ancak saçlarımızı kestirmeye gittiğimizde hiç de istenilen sonuçlar alınmaz. Hep söylenilenden daha fazla kesilir. Kırıklar gider ama saçların uzunluğundan eser kalmaz. 1 haftada saç uzatma kürü ile artık saçlarınızı daha kısa sürede uzatabilirsiniz. Evet yalnış duymadınız 1 hafta da. Biliyorum saçlarınızın uzun olması hep hayalinizdi ama hep kırıklar ve saçların yıpranması yüzünden kestirmek zorunda kaldınız. Bu kür sayesinde hem uzun saçlara sahip olacaksınız hem de yıpranan ve kırılan saçlarınız tamir edilecek. Yani sürekli saç kestirmenize gerek yok.
[no_toc]
1 Hafta saç uzatma kürü nasıl hazırlanıyor? Asma suyunun saça faydaları nelerdir? Bu soruları sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu soruların tamamını size dogalyollar.com deneyim ve  araştırmaları sonucu ile yanıtlayacak.

1 Haftada Saç Uzatma Kürü

 Budanmış Asma Dalının Mucizesi

Budanmış asma dalı ile 1 haftada saç uzatma

Malzemeler

 • Budanmış asma dalları
 • Pet şişe

Hazırlanışı

Budanan asma dallarını pet şişenin içerisine istediğiniz miktarda koyun. Ağzını sıkıca kapatın ve 30 gün  bekletin.  Dalların içerisindeki su pet şişenin içerisinde birikecek. Bu biriken suyu şampuan şişelerinize koyun. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu mucize suyu saçlarınıza uygulayın. 1 haftada saç uzatma kürünü isterseniz çoğaltabilirsiniz. Çoğaltma işlemi ise budanmış asma dallarını daha fazla şişelere koyarak yapabilirsiniz. Asma dalı suyu sayesinde saçlarınız  1 haftada 5 cm kadar uzayacaktır. Yapmaya devam ederseniz kısa sürede uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Not:Budama işlemi kışın yapıldığı için alternatif tarif  olarak aşağıdaki tarifi deneyebilirsiniz.

Alternatif Tarif – Asma Yaprağı Suyu

Asma suyu ile 1 haftada saç uzatma

Malzemeler

 • 15 yaprak taze asma
 • Su

Hazırlanışı

Kaynayan suyun içerisine taze asma yapraklarını ekleyin. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar yaprakları haşlayın. İçinden haşlanmış yaprakları alın. Su ılıyınca saçlarınızı bu su ile yıkayın. Her gün yıkadığınıdız zaman gözle görülür bir uzama göreceksiniz. Bu doğal tarifle de saçlarınızı kısa zamanda istenilen uzunluğa getirebilirsiniz.

Asma Suyunun Saça Faydaları

 • Kepek oluşumunu engeller.
 • Saçın daha kısa sürede uzamasını sağlar.
 • Saçın daha parlak ve güçlü olmasını sağlar.
 • Saçların daha gür ve sık olmasını sağlar.
 • Saç kırıklarını onarır.
 • Saç diplerinde oluşan yaraları tedavi eder.

Son Sözler

1 haftada saç uzatma kürü tarifini,  babaannemden öğrenmiştim. Saçlar için faydalı bir tarif olduğu için herkesin bu tarifi denemesi ve faydalanmasını istedim. Eskiden kullanılan her şey şuan kullanılanlardan kat ve kat daha doğal ve daha güzeldi. Elimden geldiğince sizler için faydalı olduğunu düşündüğüm  doğal tarifleri paylaşmaya devam edeceğim. Sizlerinde denemiş olduğunuz kısa zamanda saç uzatan tarifleriniz varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Güzel kalın…

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Nihan dedi ki:

  Saçlarım yıllar içinde o kadar işlem gördü ki sonunda küstü bana. Eskiden hızla uzayan saçlarım hem uzamaz olmuştu hem de dökülmeye başlamıştı. Denemediğim yol, çare kalmamıştı ama sonuç alamıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi ile Keratin iksir gözenek açıcı kullanmaya başladım. Şimdi her gördüğümde arkadaşıma teşekkür ediyorum. Belki size de faydalı olur bu yöntem diye yazmak istedim. Saçlarım hem hızlı uzamaya hem de yeni saçlar çıkmaya başladı.

  • Zeynep dedi ki:

   Merhaba nasıl uygulayacaz yani asma suyu ile saçımı yıkadıktan sonra düz su ile mi durulamam gerekir..? Yoksa şampuanla mi?

 2. D. Can dedi ki:

  Teşekkürler öneriniz için Nihan hanım :)Ama asma suyu da gerçekten çok etki ediyor. Benimki de öyleydi ama çok şükür düzeldi ve eski parlaklığını canlılığını kazandı.

 3. Salim un dedi ki:

  Asma suyunu 45 sene once anem de yapiyor du tş

 4. Tuğba dedi ki:

  ben budandıktan sonra pet şişeyi ikiye bölüp damlayan yere bağlıyorum. ama sizin yönteminiz daha iyiymiş